HEIDI MASALI

Posted on

Sevgili çocuklar, çizgi filmlerini severek izlediğiniz Heidi’nin hikayesini hiç okudunuz mu? Hep birlikte Heidi’nin masalını dinleyelim.

Heidi, çok yaşlı olan büyükbabasıyla paylaştığı küçük kulübede çok mutluydu. Burada, keçiler ve arkadaşı Peter’la ormanda yaşamayı seviyordu. Ama her gün aynı şeyleri yapmak onu strese sokuyordu. Peter’ın sesini duyduğunda, kendini daha iyi hissettirdi. Peter heyecanla Heidi’ye koştu.

“Duydun mu? Şehirde sirk var,” diye sordu. Bu sözler Heidi’yi de mutlu etti.

“Söylediklerin doğru mu?” O sordu. “O zaman dedemden bizi de yanına almasını isteyelim.”

İkisi de dedesine olanları anlattı.

“Tamam,” dedi dedesi. “HAZIRLAMA.”

Heidi ve Peter çabucak hazırlandılar. Ne de olsa ilk kez sirke gidiyorlardı. Sirk kapısına geldiklerinde yüzleri mutlu olduklarını gösteriyordu. Kapıda bir palyaço tarafından karşılandılar.

Palyaço, “İstersen içeri girmeden önce sana biraz etrafı gösterebilirim” dedi.

Çocuklar bu teklifi memnuniyetle kabul ettiler. Adı Jo olan bu palyaço, onlara ilk kez bir balerin kızı gösterdi. Heidi ve Peter, dansçı Jenny ile aynı yaştaydı. Kısa bir konuşmadan sonra Jo onları bir tura çıkardı.

Heidi daha önce hiç bir ev büyüklüğünde bir file bu kadar yakın olmamıştı. Heidi ve Peter büyük filin onlara selam verdiğini gördüler. Jo daha sonra onları akrobatları görmeye götürdü. İpteki adamdan etkilenmişlerdi. Peter artık kendini durduramadı.

“Şirkette çalışmak çok eğlenceli ama aynı zamanda çok tehlikeli ve zor” dedi.

Heidi ve Peter sonunda vahşi hayvanları kafeslerinde gördüler.

Onlara, “Çok yaklaşmayın!” dedi.

Her kafeste öldürebilecek vahşi hayvanlar vardı. Heidi ve Peter tekrar tekrar sirke gitmek için sabırsızlanıyorlardı. Ama neredeyse gösteri zamanıydı. Jo onları sirkin olduğu çadıra götürdü. Az önce gördükleri hayvanları izlemek çok eğlenceliydi. Heidi ve Peter çılgınca alkışlarlar.

Her güzel şey gibi dizi de bitti. Heidi ve Peter çok mutluydu. Yol boyunca izledikleri şovlardan bahsettiler. Ertesi sabah, Heidi erken kalktı. Hayalini kurduğu sirke koştu. Ancak şehre vardığında sirkin çoktan gitmiş olduğunu gördü. Kendini çok kötü hissetti. Eve geldiğinde hala gözlerinde yaşlar vardı.

Üzgün ​​bir sesle, “Dede, sirk gitti” dedi.

Yaşlı adam, “Tabii ki yapacak” dedi. “Birçok insan onları görmek istiyor.”

Heidi bunu daha önce hiç düşünmemişti. Güzel olan şeyler paylaşılmalıydı.

Dedesine “Haklısın” dedi. Gözleri bir kez daha neşe ve mutlulukla doluydu.