Telegram

Posted on

ÜRÜN: TELEGRAM UYGULAMASI

Viber, WhatsApp ve LINE gibi diğer popüler anlık mesajlaşma uygulamaları gibi, Telegram da adres defterinizdeki herkesle iletişim halinde kalmanız için basit bir yöntem sunar. Birincil ayrım, Telegram’ın size daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamasıdır.

Telegram’ın güvenlik özellikleri, diğer kullanıcılarla bu verilerin hiçbirini hizmetin sunucularında saklamadan şifreli, özel görüşmeler yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, mesajlarınızın X saniye, dakika, saat vb. sonra otomatik olarak silinmesi için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

Telegram’ın hizmetleri, gruplar halinde iletişim kurma, dosya paylaşma, özelleştirilmiş uyarılar alma vb. dahil olmak üzere gizliliğe yaptığı vurgu dışında diğer anlık mesajlaşma platformlarının hizmetlerine benzer.

WhatsApp gibi, Telegram da bir anlık mesajlaşma programıdır. İki uygulama, görsel olarak benzer bir tasarım da dahil olmak üzere birçok ortak noktayı paylaşıyor. Buna rağmen, birçok kişi eklenen anonimlik düzeyini çekici bulabilir. Belirli kişilerle yaptığınız görüşmeleri kaydettiremezsiniz. Tek yapmanız gereken onları 10 saniye sonra patlamaya programlamak.